План мерапрыемстваў на чэрвень 2018 года

План мерапрыемстваў Дзяржаўнай установы “Цэнтралізаваная сістэма дзіцячых бібліятэк г.Мінска” на чэрвень 2018 года

б-кі

Дата

правядзення

Назва мерапрыемства

 

Час правядз.
ЦБ
  • “Куточак родны, дарагі, адзіны…”: выстава-вандроўка па літаратурных мясцінах Брэстчыны да Году малой радзімы
  • “Бацькі і дзеці: праблемы рэальныя і выдуманыя”: выстава-зварот да Сусветнага дня бацькоў (1.06)
  • “Улётныя канікулы” разам з “Бярозкай” : выстава-рэклама часопіса “Бярозка” да Міжнароднага дня аховы дзяцей (1.06)
  • “Жыццёвы шлях Еўфрасінні Полацкай”: выстава-інфармацыя да Дня памяці беларускай асветніцы (5.06)
  • “Акіянскія прыгоды: рэальныя і літаратурныя”: выстава-рэкамендацыя кніг да Сусветнага дня акіянаў (8.06)
  • “Лепшае, што дорыць нам гісторыя”: выстава-знаёмства да 70-годдзя з дня нараджэння пісьменніка, перакладчыка, дзяржаўнага дзеяча Беларусі Анатоля Бутэвіча (15.06)
  • “Адвечны покліч Радзімы”: выстава-імя да 70-годдзя з дня нараджэння пісьменніка, перакладчыка, публіцыста,дзяржаўнага дзеяча Беларусі Анатоля Бутэвіча (15.06)
  • “Мастак з Палесся”: тэматычная паліца да 90-годдзя з дня нараджэння Народнага мастака Беларусі, Заслужанага дзеяча мастацтваў Беларусі, лаўрэата Дзяржаўнай прэміі Беларусі Гаўрылы Вашчанкі (20.06)
  • “Спартыўныя дасягненні нашай краіны”: выстава-храналогія да Міжнароднага Алімпійскага дня (23.06)
  • “Памяці Ядвігіна Ш.”: тэматычная паліца да 150-годдзя з дня нараджэння пісьменніка (25.06)
  • “Чаму плакалі кніжкі?”: выстава-свята да 60-годдзя з дня нараджэння паэтэсы, празаіка, драматурга, лібрэтыста, балетнага крытыка, журналісткі Таццяны Мушынскай (26.06)
  • “Таццяна Мушынская адчувае сябе: паэткай, празаікам ці…”: тэматычная паліца да 60-годдзя з дня нараджэння паэтэсы, драматурга, тэатральнага крытыка (26.06)
  • “За сіняй стужкай”: выстава-прагляд пра флору і фаўну вадаёмаў з цыкла выстаў “Вывучаем беларускую мову”
  • “Отдыхай – книгу не бросай!”: выстава-парада лепшых кніг для падлеткаў
ЦБ Кожная серада “Далучыся да роднай мовы”: гадзіна беларускай мовы (дыктант ў бібліятэцы) Другая палова дня
ЦБ Кожны чацвер “Вучымся і забаўляемся”: клуб аматараў нямецкіх настольных гульняў Другая палова дня
ЦБ На працягу месяца “Казкі розных краін”: літаратурна-забаўляльная гульня для дзяцей малодшага школьнага ўзросту Першая палова дня
ЦБ 1.06 “Город почемучек”: экспрэс-віктарына да Міднароднага дня дзяцей Першая палова дня
ЦБ 4.06 “Тваё здаровае лета”: размова-абмеркаванне з цыкла “Захапляльнае падарожжа ў свет здаровага ладу жыцця” Першая палова дня
ЦБ 5.06 “Святая палачанка”: віртуальнае падарожжа ў гісторыю да Дня Еўфрасінні Полацкай Першая палова дня
ЦБ 7.06 “Устройство компьютера”: прэзентацыя-азнакамленне Першая палова дня
ЦБ 11.06 “Дрэва моцнае каранямі, а чалавек- сябрамі”: жывая размова да Міжнароднага дня сяброў Першая палова дня
ЦБ 14.06 “Дэтэктыўнае агенцтва.Сустрэча адзінаццатая”: літаратурна-пазнавальная гульня з цыкла “Школа юных дэтэктываў” Першая палова дня
ЦБ 22.06 “Праз дзяцінства прайшла вайна…”: гадзіна памяці да Дня ахвяр Вялікай Айчыннай вайны Першая палова дня
ЦБ 25.06 “Абавязак маёй зямлі – мой абавязак”: чытанні-абмеркаванні твораў беларускіх пісьменнікаў з цыкла “Радзіме – радок і жыццё” да Году малой радзімы Першая палова дня
№1 1.06 “Жахліва цікава ўсё тое, што не вядома”: літаратурны кактэйль для чытачоў і гасцей да Дня абароны дзяцінства. 11:00
№1 4.06 “Каму ў лесе добра жывецца”: простыя гісторыі. 11:00
№1 4.05 “Салат з казак”: выстава-гульня                                 (філіял)
№1 5.06 “Растуць улетку на палетку”: кветкавыя дзівосы 11:00
№1 5.06 “Каму ў лесе добра жывецца”: простыя гісторыі 11:00
№1 6.06 “Там, дзе заўсёды спякота”: пазнавальная гутарка аб жывёльным свеце 11:00
№1 6.06 “Каму ў лесе добра жывецца”: простыя гісторыі 11:00
№1 7.06 “Каму ў лесе добра жывецца”: простыя гісторыі 11:00
№1 8.06 “Добрай справай не хваліся”: гутарка па кнігах А.Міхаленка 10:00
№1 8.06 “Кніжны апгрэйд”: дэгустацыя летніх навінак літаратуры 11:00
№1 11.06 “Прывітанне! Гэта Я…”: літаратурная размінка 11:00
№1 12.06 “Прывітанне! Гэта Я…”: літаратурная размінка. 11:00
№1 12.06 “Дадзім планеце шанц”: гадзіна экалагічнай размовы. 10:00
№1 14.06 ““Кніжны апгрэйд”: дэгустацыя летніх навінак літаратуры. 11:00
№1 14.06 “Калі з сябрам выйшаў у шлях …”: гучныя чытанні твораў аб дзецях                                                                      (філіял)
№1 15.06 “Лякарства ад нуды”: кніжны арыенцір 11:00
№1 18.06 “Лякарства ад нуды”: кніжны арыенцір 11:00
№1 18.06 “Без наркотыкаў”: метадычныя рэкамендацыі па пераадоленні нарказалежнасці
№1 19.06 “Лякарства ад нуды”: кніжны арыенцір. 11:00
№1 19.06 “Тэст на жыццё”: школа актыўнага грамадзяніна     (філіял)
№1 20.06 “Лякарства ад нуды”: кніжны арыенцір 11:00
№1 20.06 “Абавязаны памятаць”: лірычныя радкі да Дня памяці ахвяр ВАВ
№1 21.06 “Ідзём мы ў госці да братоў Грым”: турнір знатакоў казак 11:00
№1 22.06 “Кніжны апгрэйд”: дэгустацыя летніх навінак літаратуры 11:00
№1 25.06 “Кніжны апгрэйд”: дэгустацыя летніх навінак літаратуры 11:00
№1 26.06 “Надзвычайная 7”: пазнавальны круіз 11:00
№1 27.06 “Сонца на кніжнай старонцы”: кніжны апгрэйд
№2 1.06 Да Міжнароднага дня аховы дзяцей “Здравствуй, лето-праздник детства!”: літаратурна-забаўляльны час 11:00
№2 1.06 Да Сусветнага  дня  бацькоў “Мы і нашы бацькі”: кніжная выстава
№2 4.05 Гучныя чытанні казак з часопіса “Вясёлка” 10:30
№2 5.06 Да Сусветнага дня  аховы навакольнага асяроддзя “Прырода вачамі дзяцей”: конкурс малюнкаў 11:00
№2 6.06 “Ветер по морю гуляет…”: гульня-падарожжа па казках А.С. Пушкіна 10:30
№2 7.06 Да Міжнароднага дня сяброў “Парасонікі добрага настрою: ці ўмееце вы сябраваць?”:  пазнавальна-забаўляльная гульня 11:00
№2 8.06 “Беларусь мая сінявокая”: з цыкла  выстаў-экспазіцый “Я тут жыву”
№2 12.06 “…Шчаслівыя хвіліны не абмінуць вас”: падарожжа па кнігах 11:00
№2 13.06 Да 70-годдзя з дня нараджэння Анатоля Бутэвіча, пісьменніка, перакладчыка “Вандроўкі з Анатолем Бутэвічам”: кніжная выстава
№2 19.06 “Казачная скрыначка”:  гульня-віктарына па казках беларускіх пісьменнікаў 12:00
№2 21.06 “…Шчаслівыя хвіліны не абмінуць вас”:  падарожжа па кнігах з цыкла “Гасцёўня пісьменніка запрашае” 11:00
№2 22.06 Да Дня памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны “22 июня ровно в 4 часа: гадзіна карыснай інфармацыі 12:00
№2 26.06 “Любімыя кнігі з краіны дзяцінства”: літаратурная віктарына 11:00
№2 27.06 Да 400- годдзя з часу выдання першага буквара:

“Читают и нынче,

Читали и встарь

Чудесную книжку

С названьем Букварь”

12:00
№2 27.06 “Раз, два, три, четыре, пять — летом некогда скучать”: гульневая забаўка 11:30
№2 29.06 “Прыляціць раптам чараўнік” (любімыя героі кніг на экранах)- відэамазаіка 12:00
№3 4.06 “Экскурсия по книжкам девчонкам и мальчишкам”: літаратурнае асарці з Дзмітрыем Юртаевым 10:00
№3 06.06 “Чытай, дворык”: каскад літаратурных задавальненняў 10:00
№3 08.06 “Овощи и фрукты – полезные продукты”: пазнавальная гадзіна 10:00
№3 11.06 “Па старонках часопісаў”: сустрэча з супрацоўнікамі рэдакцыі “Пачатковая школа” 10:00
№3 14.06 “Летом в лесу и на водоёме”: урок бяспечных паводзін на адпачынку ў лесе і каля вадаёма 10:00
№3 15.06 “Чытай, дворык”: каскад літаратурных задавальненняў. 10:00
№3 18.06 “Давайте потанцуем”: забаўляльная праграма. 10:00
№3 19.06 “Давайте потанцуем”: забаўляльная праграма. 10:00
№3 22.06 “Как живёт ёжик”: пазнавальна-творчы майстар-клас. 10:00
№3 26.06 “У краіне казак”: літаратурная гульня-падарожжа. 10:00
№3 4.06-8.06

11.06-15.06

18.06-22.06

25.06-26.06

“Мультбібліятэка”: прагляд мультфільмаў і пазнавальных фільмаў 11:00
№4 “Святая заступніца Беларусі”: да дня святой Еўфрасінні Полацкай

“Вандроўкі па роднай Беларусі з Анатолем Бутэвічам”: 70 гадоў з дня нараджэння

“Я выбіраю жыццё”: да Міжнароднага дня барацьбы з ужываннем наркотыкаў

“О папах и не только”: да Міжнароднага дня тат

№4 1.06 “Дзень валошкі, або васільковы фэст”: бібліяфэст да Міжнароднага дня аховы дзяцей 10:30
№4 1.06 Валошка ”: майстар клас 10:30
№4 4.06 Свята паветранага шара”:  інтэрактыўная праграма 11:00
№4 5.06 “Святая заступніца Беларусі”:  гутарка аб Еўфрасінні Полацкай да Дня памяці святой 10:30
№4 5.06 “Святая заступніца Беларусі” : гутарка аб Еўфрасінні Полацкай да Дня памяці святой 10:30
№4 7.06 “На дне акіяна”: віртуальная вандроўка да Сусветнага дня акіяна 10:30
№4 11.06 “Аддыхаем і зберагаем”: гутарка 10:30
№4 14.06 “Першая ў свеце”: гутарка да 55- годдзя з дня касмічнага палёта першай у свеце жанчыны-касманаўта Валянціны Церашковай 10:30
№4 18.06 “Карысныя вітамінкі”: тэатралізаванае прадстаўленне дабрачыннай арганізацыі “Сафія” 10:00
№4 19.06 “Сумны суп”: гучнае чытанне казкі Вольгі Гапеевай 10:30
№4 20.06 “Чытаем і малюем Элмера”: гучнае чытанне і майстар клас да Сусветнага дня аховы сланоў у заапарках 10:30
№4 22.06 “На вайне не бывае дзяцінства”: гутарка да Дня памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны 10:30
№4 25.06 “Сем ружаў”:  гучнае чытанне казак Надзеі Ясмінска 10:30
№5 1.06 “Цудоўная краіна дзяцінства”: свята-прывітанне да Міжнароднага дня аховы дзяцей 14:00
№5 5.06 “Что происходит на нашей планете?”: экалагічныя замалёўкі да Сусветнага дня навакольнага асяроддзя 14:00
5 8.06 “Дружба крепкая не кончается…”: гутарка – разважанне да Міжнароднага дня сяброў 12:00
№5 15.06 “Вывучаем гісторыю па творах пісьменніка”: літаратурна-гістарычные замалёўкі да 70-годдзя з дня нараджэння А.Бутэвіча, пісьменніка, перакладчыка і публіцыста 14:00
№5 20.06 “А сэрца ўсё імкне да роднага краю”: гадзіна мастацтва да 90-годдзя з дня нараджэння Г.Вашчанкі, народнага мастака Беларусі 14:00
№5 22.06 “Героі Алімпіяды – 2018”: слайд — партрэты да Міжнароднага Алімпійскага дня 14:00
№5 22.06 “Мае аднагодкі ў годы вайны”: свята з удзелам ветэранаў Першамайскага раёна г. Мінска 14:00
№6 1.06 “Крочыць побач казка”:тэатралізаванае прадстаўленне да дня абароны дзяцей 12:00
№6 4.06 “Лясны перасуд”: тэатралізаванае падарожжа па кнігах В.Біянкі, Г.Скрабіцкага, М.Сладкова 11:00
№6 5.06 “Асветніца з роду Усяслава”: гадзіна гісторыіі да дня памяці Еўфрасінні Полацкай 11:00
№6 6.06 “На ўсіх парусах – у лета!”: шырокі прагляд літаратуры
№6 8.06 “Блакітныя каралі Зямлі”: пазнавальная гадзіна з электроннай прэзентацыяй да Сусветнага дня акіянаў 11:00
№6 11.06 “Калі побач сябар”: тэатралізаваная гутарка да міжнароднага дня сяброў 11:00
№6 14.06 “Вясёлкавы серпанцін”: экскурсія па філіялу музея часопіса “Вясёлка” 12:00
№6 15.06 “Радасць першаадкрыцця”: кніжная выстава да 70-годдзя з дня нараджэння А.Бутэвіча
№6 19.06 “Сакрэты колераў “Вясёлкі”:  прэзентацыя чарговага нумара часопіса 11:00
№6 22.06 “Беларусь: ахвяры і страты”: гадзіна памяці ахвяр Вялікай  Айчыннай вайны 11:00
№6 25.06 “Моладзь чытае і рэкамендуе”: кніжная выстава да Дня моладзі Беларусі
№7 1.06 Кліп — агляд “Самыя чароўныя адрасы дзіцячага шчасця” (да Міжнароднага дня абароны дзяцей) 11:00
№7 5.06 Відэапрэзентацыя “І шануе кожны год Еўфрасінні дзень народ” (5 чэрвеня – Дзень памяці Еўфрасінні Полацкай) 11:00
№7 8.06 Гутарка па кнізе А.Сачанка “Да бабулі на вёску”(да Году малой радзімы) 10:30
№7 12.06 Урок экалагічнага этыкету “Надзвычайнае слова “Не”, ці як паводзіць сябе ў прыродзе” (да Сусветнага дня аховы навакольнага асяроддзя) 11:00
№7 14.06 Клуб “Тынейджэрская пляцоўка”

Літаратурны квэст “Шукальнікі кніжных скарбаў” Цыкл “Загадкава, містычна, смешна”

Эстафета думак “Ці лёгка быць маладым?” (да Сусветнага дня моладзі) Ролевая гульня “Мова родная …ці замежная?”  (да Міжнароднага дня роднай мовы)

16:00
№7 22.06 Краязнаўчы клуб “Буслік”. Літаратурны карнавал “Мудрасць беларускай казкі” 14:00
№ 7 26.06 Караван уражанняў :“Кветкамі ўсміхаецца планета” (да Міжнароднага дня кветак) 10:30
8 1.06 Атракцыён усмешак “Чароўны край дзяцінства” (да Дня абароны дзяцей) 12:00-14:00
№8 5.06 Выстава-прысвячэнне “Патронка Беларусі” (да Дня памяці Еўфрасінні Полацкай) 10:00-19:00
№8 8.06 Квэст-тур: “В поисках золотого ключика” 11:00-13:00
№8 15.06 Выстава-віншаванне “Я адной табе належу, Беларусь”(да 70-годдзя з дня нараджэння А.Бутэвіча) 10:00-19:00
№8 22.06 Выстава-напамін “Самы страшны дзень стагоддзя” (да Дня памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны) 10:00-19:00
№8 22.06 Выстава-віншаванне “Памяці Ядвігіна Ш.”(да 150-годдзя з дня нараджэння Ядвігіна Ш). 10:00-19:00
№8 25.06 Выстава “Будучыню ствараць маладым”(да Дня моладзі Беларусі). 10:00-19:00
№9 На працягу месяца “Чытаем і адпачываем” : агляд кніг для летняга чытання
№9 На працягу месяца “Мікі Маус і іншыя…”: гульня-падарожжа па падпісцы
№9 5.06 “Времен минувших небылицы в часы досугов золотых”: віктарына-гульня па казках А. Пушкіна 10:30
№9 6.06 “Азбука бяспекі: Увага — дарога”: гадзіна перасцярогі 10:30
№9
  1. 06
“Званы Хатыні ў нашых сэрцах” : гадзіна памяці і смутку 10:30
№9 11.06 “Дрэнныя звычкі”: нежартоўная віктарына
№9 12.06 “Сказочная страна”: віктарына-гульня 10:30
№9 15.06 “З’ем – не буду і чаму так”: дзень правільнага харчавання 10:30
№9 18.06 “Этыкет для рыцараў і прынцэс”: КВЗ 10:30
№9 19.06 “Гэта мая Чыжоўка”: абмен думкамі, вершамі, малюнкамі 10:30
№9 20.06 “ Смачная віктарына”: віктарына-гульня 10:30
№9 На працягу месяца “Наш раён — Заводскі”: віртуальнае падарожжа па Заводскаму раёну
№9 На працягу месяца “Усё пра камп’ютар” : прагляд матэрыялаў.
№10 1.06 “Как улетают неприятности”: піяр-акцыя з удзелам рэдакцыі часопіса “Зайкина школа” да Міжнароднага дня аховы дзяцей 12:00
№10 4.06 “Вясёлае лета”: пазнавальна-забаўляльная гадзіна 11:00
№10 5.06 “Зелёная планета”: экалагічная гадзіна і відэапрагляд да Сусветнага дня аховы навакольнага асяроддзя ў рамках праекта «KINOмания» 11:00
№10 5.06 “Святая Еўфрасіння — заступніца зямлі беларускай”: кніжная паліца і ўрок духоўнасці 11:00
№10 7.06 “Я закрываю глаза, чтобы лучше видеть”: арт-партрэт да 170-годдзя з дня нараджэння Поля Гагена з цыкла “Пагаворым аб мастацтве”
№10 8.06 “Что за прелесть, эти сказки!”: гульня-падарожжа па казкам А.С. Пушкіна і відэапрагляд у рамках праекта «KINOмания» 11:00
№10 11.06 “Легенды о цветах”: гадзіна эстэтычнай асалоды 11:00
№10 13.06 “Лето. Дорога. Безопасность”: урок бяспекі 11:00
№10 15.06 “Пад небам беларускага слова”: кніжна -ілюстрацыйная выстава і агляд да 70-годдзя з дня нараджэння Анатоля Бутэвіча
№10 22.06 “В день Олимпийского движенья зажги огонь в своей душе!”: гадзіна цікавых паведамленняў 11:00
№10 21.06 “И в погоне, и в атаке, пес для вас — напарник смелый!”: інтэрактыўная віктарына да Міжнароднага дня кінолага 11:00
11 1.06 Удзел у акцыі “Чытай, сталіца-2018!” да Дня абароны  дзяцей 11:00-14:00
№11 1.06 Кніжна-ілюстратыўная выстава з серыі выстаў “Мая малая радзіма”: “Цудоўныя краявіды Гомельшчыны”.
№11 4.06-19.06 “За лета вакол Света!”

Данія “Па Даніі разам з Андэрсэнам”

Англія “Англійскія падарожжы з Мэры Попінс”

Кітай “ У госці да кітайскага дракона”

Францыя “ Чырвоная шапачка запрашае!”

Швецыя “Шкодныя парады ад Карлсана!”

Германія “ Па слядах Брэменскіх музыкантаў”

10:00-12:00
№12 1.06 “Дзеці любяць малако!”: бібліясвята ў парку ім. Горкага да Сусветнага дня малака і Дня абароны дзяцей. Час удакл.
№12 1.06 “Дзеці просяць дапамогі”: гістарычны ўрок да Міжнароднага дня аховы дзяцей 10:30

11:30

№12 4.06 “У сукенцы каляровай ходзіць лета па палях”: гульня- віктарына да Сусветнага дня аховы навакольнага асяроддзя 11:00
№12 4.06 “Твой кніжны востраў у акіяне лета”: выстава-падказка ў дапамогу летняму чытанню.
№12 5.06 “Вялікі фантазёр — Андэрсэн”: літаратурны турнір па казках пісьменніка з праглядам мультфільмаў 10:30

11:30

№12 6.06 “Мой любімы Пушкін”: віншавальна-забаўляльны ранішнік да дня нараджэння паэта 10:00
№12 7.06 “Незвычайнае падарожжа ў краіну Светлафорыю”: гадзіна кемлівых пешаходаў. 10:00
№12 8.06 “Чытайце, смейцеся, здзіўляйцеся”: вясёлае мультпадарожжа з героямі любімых кніг 10:30

11:30

№12 11.06 “Ребята, давайте жить дружно!”: хіт-парад лепшых кніг аб сяброўстве да Міжнароднага дня сяброў 10:00
№12 13.06

14.06

“Анатоль Бутэвіч расказвае…”: персанальная выстава кніг и падарожжа па творах пісьменніка да юбилею аўтара. 10:30
№12 15.06

18.06

“ПапаМамаШоу”: гульнёва-забаўляльная праграма да Сусветнага дня бацькоў 10:30

11:30

№12 19.06

20.06

“Аб здароўі раскажа тэатр”: сустрэча з тэатрам “Сафія” 10:30
№12 21.06

22.06

“Чорны дзень чэрвеня”: урок мужнасці да Дня памяці і смутку 22 чэрвеня 10:00

11:00

№12 25.06

26.06

“Знаёмцеся – слон”: калейдаскоп цікавых фактаў і агляд кніг з праглядам відэаматэрыялаў да Сусветнага дня слана 10:00

11:00

№13 Увесь

месяц

“Парасон слоніку не патрэбен”: паліца героя месяца з цыклу доўгатэрміновых выстаў “Хто… Такі… Які…”
№13 1.06 “Трям! Здравствуйте!”: ранішнік з удзелам бэбі-клуба “КарусельКа” да Міжнароднага дня аховы дзяцей 17:15
№13 4.06 “КарусельКа”: бэбі-клуб для дзяцей 3-5-гадовага ўзросту 17:15
№13 8.06 “Легенды і цуды акіяна”: акіянарыум на паліцы з цыклу выстаў “Жывая планета” да Сусветнага дня акіянаў
№13 11.06 “КарусельКа”: бэбі-клуб для дзяцей 3-5-гадовага ўзросту 17:15
№13 18.06 “КарусельКа”: бэбі-клуб для дзяцей 3-5-гадовага ўзросту 17:15
№13 22.06 “Мора ў палосачку”: гульня-віктарына да Дня марака. 11:00
№13 25.06 “КарусельКа”: бэбі-клуб для дзяцей 3-5-гадовага ўзросту 17:15
№13 26.06 “Тэрыторыя без наркотыкаў!”: акцыя-улётка да Міжнароднага дня барацьбы з ужываннем наркотыкаў і іх незаконным абаротам. Увесь дзень
№14 Кожную сераду Паседжанні клуба пры бібліятэцы “Дарослыя дзеці” 18:30
№14 Кожны чацвер Паседжанні бацькоўскага клуба “Сямейныя адносіны” 18:45
№14 1.06 “Сонечны  горад  дзяцінства”: гульнёвая  праграма  да  Міжнароднага дня абароны дзяцей 11:00
№14 4.06 “Па старонках Чырвонай кнігі”: слайд-падарожжа да Сусветнага дня аховы навакольнага асяроддзя 11:00
№14 5.06 “Асветніца зямлі беларускай : кніжная паліца да Дня памяці Еўрасінні Полацкай 11:00
№14 6.06 Дзень Пушкіна ў бібліятэцы 11:00
№14 8:06 “Блакітны дзень у бібліятэцы”: да Сусветнага дня акіянаў 11:00
№14 11.06 “Я тут жыву”: гульня-падарожжа па кнізе У. Ліпскага 11:00
№14 12.06 З цыкла “Госць бібліятэкі”: творчая сустрэча з пчаляром С. Мыцько. 11:00
№14 14.06 “Дом, дзе жывуць літары”: пазнавальны пазл ( да 400-годзя з часу выдання першага буквара) 11:00
№14 15.06 “Вандроўкі з Анатолем Бутэвічам” : кніжная выстава да 70-годдзя пісьменніка 11:00
№14 22.06 “Так пачалася ВАЙНА…”: гадзіна памяці да Дня памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны 18:30
№14 23.06 “Казачная алімпіяда” : літаратурна -пазнавальная гульня да Міжнароднага дня алімпійскіх гульняў 11:00
№14 26.06 “Скажы жыццю “ДА”: кніжная выстава да  Міжнародныага дня барацьбы з ужываннем наркотыкаў і іх незаконным абаротам 11:00
№15 1.06  “Казачны горад дзяцінства”: выстава-калейдаскоп да Міжнароднага дня абароны дзяцей
№15 3.06  “Як прамень, светлая…”: выстава-напамін да дня памяці Еўфрасінні Полацкай
№15 4.06  “Шляхам Еўфрасінні Полацкай”: гутарка-партрэт. Сустрэча з выкладчыкам нядзельнай школы пры прыходзе ў гонар прападобнага  Серафіма Сароўскага 11:00
№15 5.06  “Пазнаём Беларусь разам”: інтэлектуальная гульня-навігатар 11:00
№15 6.06  “Падарожжа чарапахі па кніжных старонках”: слайд-падарожжа 11:00
№15 7.06  Па марах, па акіянах”: экалагічная выстава да Сусветнага  дня акіянаў
№15 13.06  “Вандроўкі з А.Бутэвічам”: выстава-прысвячэнне да 70-годдзя з дня нараджэння
№15 19.06  “Беларускія алімпійцы”: гонка за ведамі да Міжнароднага Алімпійскага дня 11:00
№15 20.06 “Мы не забудзем іх імёны”: выстава-рэквіем да дня ўсенароднай памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны
№15 21.06  “Іскра жыцця Э.М. Рэмарка”: выстава-партрэт да 120-годдзя з дня нараджэння
№15 26.06  “Наркотыкі: падарожжа без вяртання”: выстава да Міжнароднага дня барацьбы супраць наркаманіі
№16 1.06 “Краіна Чыталія на планеце Дзяцінства”: літаратурна-пазнавальная гульня да Міжнароднага дня аховы дзяцей 11:00
№16 4.06 “Героі кніг вандруюць па свеце”: віртуальнае падарожжа 11:00
№16 5.06 “Знайдзі гаспадара”: літаратурнае бюро знаходак 11:00
№16 8.06 “Што даражэй за золата?”: урок-разважанне да Міжнароднага дня сяброў 12:00
№16 11.06 “Застаецца сапраўднае”: кніжная паліца да 65-годдзя з дня нараджэння Ул. Мароза
№16 12.06 “Таямніцы дзеда Усяведа”: слайд-падарожжа па серыі кніг Трафімавых 11:00
№16 15.06 “Адкрывальнік беларускіх цудаў”: кніжная выстава да 70-годдзя з дня нараджэння А. Бутэвіча
№16 18.06 “Любімыя кнігі дзяцінства”: турнір знаўцаў кнігі 12:00
№16 20.06 “Свет вачыма Г. Вашчанкі”: кніжная паліца да 90-годдзя з дня нараджэння
№16 22.06 “Адпачынак – справа сур’ёзная”: пазнавальная гадзіна. 11:00
№17 На працягу месяца “Што такое лета?”: ілюстрацыйна-кніжная выстава-настрой 11:00 – 19:00
№17 На працягу месяца “Дзяцінства – радасці краіна”: мастацка-ілюстрацыйная выстава-пазітыў (сумесна з мастацкай студыяй “Пазнайка”) 11:00 – 19:00
№17 1.06 “Садова-агародная краіна: каляровая фантазія”: экспромт-асарці на летнюю тэму Час удаклад.
№17 1.06 “Паважай сваіх бацькоў з самых ранніх ты гадоў”: кніжная выстава-пашана да Сусветнага дня бацькоў 11:00
№17 5.06 “Сімвал Тайланда — слон”: пазнавальная экспедыцыя ў загадкавы свет прыроды да Сусветнага дня аховы навакольнага асяроддзя 11:00
№17 7.06 “У пошуках новых формаў”: выстава-прысвячэнне да 170-годдзя з дня нараджэння П. Гагена 11:00
№17 8.06 “Сябрукі на ўсе часы – дома, у школе, у жыцці”:  кніжная выстава-рэкамендацыя да Міжнароднага дня сяброў 11:00
№17 11.06 “Прыгоды ў Мульткраіне”: гульня-тэлепрагляд для аматараў анімацыі (з цыклу “За кадрам”) 11:00
№17 12.06 “Магутны і бязмежны”: экалагічнае асарці цікавых фактаў да Сусветнага дня акіянаў 11:00
№17 15.06 “У гасцях у вечнасці”: кніжная выстава-гістарычны экскурс да 70-годдзя з дня нараджэння А. Бутэвіча 11:00
№17 20.06 “Лепшы сябра мультгероя”: папяровы калаж (творчая майстэрня) 15:00
№17 21.06 “Э.М.Рэмарк: іскра жыцця”: кніжная выстава-рэкамендацыя да 120-годдзя з дня нараджэння Э. М. Рэмарка 11:00
№17 22.06 “Сцежкі памяці”: выстава-прысвячэнне да Дня памяці ахвяр Вялікай Айчыннай вайны 11:00
№17 25.06 “Рэчывы вакол нас: знаёмыя незнаёмцы”: урок займальнай хіміі 11:00

 

На працягу перыяда магчымы змены (у даце, часе) па незалежным ад бібліятэкі прычынам. Некаторыя бібліятэкі не могуць ні дакладна, ні прыблізна азначыць дату і час мерапрыемства, але яны адбудуцца пры любым раскладзе.

Адказны: аддзел маркетынгу ДУ «ЦСДБ г.Мінска» т. 284-31-91

Вы можете оставить комментарий, нажав здесь